Вкладиші до слухових апаратів

Спеціальні вкладиші слухових апаратів  між собою поділяються на два основних типи: універсальний та індивідуальний. Давайте розглянемо їх більш докладно.

Індивідуальні вушні вкладиші виготовляються за зліпком вуха конкретного пацієнта. Вони можуть складатися з найрізноманітніших матеріалів, наприклад, силікон, бути м'якими або твердими і так далі. Вибір обумовлений тільки лише характеристиками, які необхідні для того чи іншого слухового апарату або залежно від налаштувань. Вкладиші здатні забезпечити відмінну передачу звуку від слухового апарату до вуха без будь-яких викривлень...

Так як даний пристрій виготовляють індивідуально, вони гарантують комфортне використання без натирання, а також акустичну ізоляцію, яка забезпечує відсутність ефекту «свисту» навіть при самих великих втратах слуху. Термін служби індивідуальних вкладишів коливається від 1 до 1,5 року.

Ці пристрої можна ремонтувати, але при цьому вони будуть мати деякі недоліки. У першу чергу це стосується вартості. Залежно від матеріалу, твердого або м’якого, ціна складатиме  близько  150 гривень, з силікону - 200 гривень. По-друге, з ними буде відсутня можливість швидкого слухопротезування. Іншими словами, спочатку пацієнтові роблять зліпок і тільки після цього виготовляють і приміряють вже готовий вкладиш. Зазвичай їх термін виготовлення коливається від 10 до 14 днів.

Що ж стосується універсальних вушних вкладишів, то вони виготовляються з матеріалів ПВХ фабричним способом. Конструктивно вони виконуються з двох елементів: насадка, як вушний фіксатор і трубка – звуководом. Залежно від компанії-виробника та моделі, ці пристрої можуть поставлятися, як єдине ціле, або в розбірному вигляді. Один з яскравих прикладів розбірних універсальних вкладишів є вкладиш для відкритого протезування, це так звані Life-модифікації. Для інших слухових апаратів можуть застосовуватися цілісні вкладиші.

Залежно від типу вони випускаються різних розмірів, який відповідає номеру вкладиша. Для розуміння: чим вище номер, тим крупніше вкладиш. Нумерація необхідна для того, щоб можна було підібрати необхідний розмір відповідно до вуха пацієнта. Універсальні вкладиші значно доступніші за ціною, адже їх середня вартість становить 20-30 гривень. Їх основним позитивним чинником є швидке слухопротезування, так як їх можна підібрати і придбати відразу ж на місці.

При цьому універсальні вкладиші так само мають деякі недоліки. По-перше, це термін служби. Цей тип виробів активно реагує на те середовище, в якому він знаходиться. Контакт зі шкірою, вушна сірка, потові виділення, можуть призвести до того, що вкладиш може зсохнутися або деформуватися. Як наслідок, товар зіпсується за дуже короткий період, приблизно три-п'ять місяців. Вкладиш зменшується в розмірі, втрачає свою еластичність і слуховий апарат починає «свистіти», що викликає дискомфорт під час носіння. Зрозуміло, що такі вкладиші ремонту не підлягають. По-друге, при великих втратах слуху з потужним слуховим апаратом, універсальний вкладиш дуже складно протезувати. Це пов'язано з тим, що вони мають ідеально круглий перетин, а так як розмір і форма кожного вуха індивідуальні, то часом,  дуже складно обрати ідеальний вкладиш цього типу.

____________________________________________________

Всі статті