слухопротезуванняМіф №1: багато людей вважають, що «слухопротезування - це сама крайня міра».

Завдяки такій думці багато  людей, які дуже довго намагаються покращити свій слух за допомогою нетрадиційної медицини, оперативних,...

консервативних методів і так далі.

Найчастіше основною причиною втрати слуху є, ​​так звана, сенсоневральна приглухуватість. З таким діагнозом, всі зміни, що відбуваються в слуховій системі фактично незворотні.

Під цим захворюванням мається на увазі загибель «волоскових клітин», які відповідають за сприйняття звуків різної частоти. Намагатися займатися «псевдолікуванням», це одне і те ж, що просити ампутовану кінцівку відрости. Тільки своєчасна установка слухового апарату здатна компенсувати роботу загиблих клітин.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Чим пізніше слабочуюча людина звертається до лікаря, тим складніше підібрати їй слуховий апарат. Це багато в чому пов'язано з тим, що  зі зниженням слуху, обов'язково почнеться розвиток погіршення розбірливості мови, а з цим явищем боротися значно складніше, іноді навіть неможливо.

 Ознаки погіршення розбірливості мови

  • Пацієнт чує текст, який кажуть, але розібрати його смислу не може.
  • На відміну від диктора телевізійних новин, мова героїв кінострічок сприймається гірше.
  •  Слова, які пацієнт чує, сприймаються гірше, ніж числа.
  •  Звук телевізора сприймається краще, ніж звук радіо.

 

Міф № 2: «Слухопротезування погіршує слух» .

Це величезна помилка. Тривале використання апарату дозволяє центрам головного мозку «розмірковувати» і стимулювати свою роботу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Декілька правил правильного використання слухового апарату заради уникнення зниження слуху

  • Ні в якому разі не користуйтеся «чужим» слуховим апаратом, так як ризик отримання акустичної травми досить великий. У кожного пацієнта ступінь зниження слуху зовсім різна, отже, у кожного буде власна схема налаштування слухового апарату. Апарат – це всього-на-всього інструмент, який в умілих руках фахівця стає «панацеєю».
  • Ніколи не купуйте слуховий апарат «з рук», по телевізору, в Інтернеті і в магазинах, які не надають індивідуального програмування. Слухопротезування має бути проведене відповідно до результатів аудіометричного тестування.
  • Для того щоб придбати слуховий апарат, неодмінно зверніться до фахівця, який розуміється  в цій області, який Вам надасть повну консультацію і ознайомить з процесом адаптації.
  • Підбір та налаштування слухового апарату повинні здійснюватися тільки в перевірених спеціалізованих центрах. У розділі « Контакти » Ви знайдете координати саме таких установ. 

 

Міф № 3: «Слухопротезування тількі для людей похилого віку».

На сьогоднішній день такі фактори, як галаслива середу, низький рівень медичного обслуговування, погана екологія, тривале використання всіляких акустичних послуг – тягнуть  за собою зниження рівня слуху навіть у дітей, підлітків і молоді.

Пам'ятайте: зниження Вашого слуху більш помітніше оточуючим, ніж Ваш мініатюрний слуховий апарат.

 

____________________________________________________

 

Всі статті