слухові апарати у тернополіДля того щоб звикнути до слухового апарату потрібно чимало часу і сил. Цей процес досить складний і не зможе терпіти несумлінного ставлення.

Корекція слуху, на відміну від корекції зору, проходить не так просто. Із зором все досить зрозуміло – лікар прописав окуляри або контактні лінзи, одягай і носи...

Слабочуюча людина повинна бути готова до того, що одразу ж після слухопротезування поліпшення слуху може не відбутися. Крім цього навіть самі звичайні звуки можуть придбати металевий неприродний відтінок, це може відбутися навіть із власним голосом. Можуть турбувати шарудіння, гучні фонові шуми, та й взагалі, з'явиться велика кількість звуків, які були незвичні для тривалого періоду тиші. Всьому цьому є достатньо просте пояснення: слухові центри головного мозку, як обробляються високочастотні сигнали з малою інтенсивністю. Протягом тривалого часу, слуховий центр сприймав занадто маленький діапазон звуків, а вступні звуки широкого діапазону просто не оброблялися. Для того щоб головний мозок зумів перебудуватися на правильний режим роботи потрібно досить багато часу.

 Чим раніше слабочуюча людина пройде слухопротезування, тим швидше вона звикне до апарату.

Найчастіше для процес адаптації потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Все залежить від давності появи захворювання і ступеня втрати слуху. Такий перший результат, як покращене розуміння мови співрозмовника відзначається вже через два-п'ять тижнів, всі інші результати йдуть по зростаючій. Дуже важливо знати, що звикання до слухового апарату багато в чому залежить і від його технічних характеристик, тобто чим якісніше буде прилад, тим швидше він почне приносити користь.

Після тог, як ти почнеш розуміти мову оточуючих тебе людей, поступово перестануть турбувати неприємні шарудіння і шуми. Вони почнуть сприйматися, як належне, без будь-якого роздратування, просто як фон, на який за часту не звертають уваги. Як Ви помітили, для адаптації до апарату доведеться запастися терпінням, а до того ж будуть потрібні суворе дисциплінування і бездоганне дотримання рекомендацій фахівців.

Чим частіше слуховий апарат почне впливати на слуховий центр головного мозку, тим швидше він відновиться і стане працювати в нормальному режимі, отже, людина швидше почне краще чути.

Тривалість використання апарату зростає поступово. У перший день його необхідно ввімкнути тільки на 30 хвилин, але потім щодня час має зростати приблизно на 1-3 години на день. Для того щоб не допустити «звукову перевантаження», втоми центру головного мозку, під час адаптації через кожні дві години роботи рекомендується вимикати апарат на 15 хвилин. З часом така необхідність ліквідується сама собою. Вже через 10 днів після слухопротезування людина повинна носити апарат протягом усього дня, знімаючи його тільки на ніч.

Найважливіший елемент адаптації - постійне носіння слухового апарату!

Ні в якому разі не повторюйте поширену помилку: використання апарату тільки тоді, коли це здається необхідним. Дотримуючись подібної лінії поведінки, Ви ще довгий час будете чути неприродні металеві звуки. Зрозуміло, це стомлює і рішення відмовитися від апарату зовсім, приходить досить швидко. В такому випадку залишиться у виграші тільки ваше захворювання. Адаптація до слухового апарату – це не що інше, як тренування і важка робота, яка в кінцевому результаті повинна отримати гідну винагороду. А саме поліпшення слуху.

  •  Намагайтеся вслухатися в звуки, які Вас оточують, намагайтеся їх пізнавати та розрізняти.
  •  Якомога більше говоріть, звикаючи до власної мови і поступово регулюючи її гучність.
  •  Спочатку тренуйтеся в розмові тільки з однією людиною.
  •  Не соромтеся просити співрозмовника говорити не голосно, домовтеся з ним, щоб він розмовляв чітко і повільно.
  •  Намагайтеся слухати телевізор і радіо на середній гучності. Особливо це стосується новин. Ведучі та диктори мають добре поставлену дикцію та голос.

Якщо до тренування, а точніше адаптації, підійти з розумінням важливості затіяного Вами процесу, то Ви неодмінно досягнете успіху. При ретельному виконанні рекомендацій після 6-7 тижнів Ви досягнете максимальної користі від свого слухового апарату. Що стосується дітей, то для якнайшвидшої адаптації, їх краще всього відводити до сурдопедагогу.

____________________________________________________

Всі статті